Muzeum Farmacji - Aktualności
Get Adobe Flash player
Newsletter

Aktualności i wystawy

Serdecznie zapraszamy na wystawę "Miniaturowe Szopki z całego świata z kolekcji Jerzego Knapika". Wystawa czynna do 2 lutego 2017 r. od poniedziałku do piątku w godz. 9-16. W czwartki do godz. 18.

 Od 1 kwietnia do 31 maja br. można podziwiać w naszym muzeum wystawę planszową zatytułowaną "Ceramika apteczna z kolekcji Mateusza B. Grabowskiego w krakowskim Muzeum Farmacji." W dniu 8 kwietnia o godz. 13.00 odbędzie się wykład Pani mgr farm. Iwony Dymarczyk z Krakowa pod tytułem "O Mateuszu B. Grabowskim i jego kolekcji ceramiki aptecznej w krakowskim Muzeum Farmacji." Serdecznie zapraszamy!


Zapraszamy na wystawę obrazu "Wspomnienie" autorstwa Pana Dariusza Piekuta. Zaprezentowana praca była eksponowana na pokonkursowej wystawie Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego "Materia medicinalis, materia artificialis"zorganizowanego przez Muzeum Farmacji UJ w Krakowie w 2011 r.

 

 


W dniu 29 grudnia 2015 roku odeszła od nas ś.p. mgr farm. Teresa Górska inicjatorka powstania Muzeum Farmacji im. prof. Jana Muszyńskiego w Łodzi. Pani Magister była osobą niezwykle zaangażowaną w sprawy zawodu aptekarskiego, od wielu lat aktywnie działała w łódzkim samorządzie aptekarskim. Zawsze ciepła, serdeczna, służąca nam swoją dobrą radą i przekazująca swoje ogromne doświadczenie życiowe. Organizując Muzeum Farmacji podarowała do kolekcji wiele cennych eksponatów. Zawsze żywo interesowała się historią aptekarstwa i działaniami podejmowanymi przez nas. Pani Magister pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.