Muzeum Farmacji - Aktualności
Get Adobe Flash player
Newsletter

Aktualności i wystawy

Muzeum Farmacji w Łodzi serdecznie zaprasza na spotkanie z Panem Jerzym Majcherczykiem - podróżnikiem, odkrywcą, kajakarzem, organizatorem wypraw do Ameryki Południowej, odkrywcą kanionu Colca w Peru. Spotkanie odbędzie się w dniu 22 lutego o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Farmacji w Łodzi przy pl. Wolności 2. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki autorstwa Eugenii Kosteczki zatytułowanej "Jerzy Majcherczyk - odkrywca z Siewierza". Serdecznie zapraszamy!!

 "Od tinktury do kultury. Krótka historia nalewek farmaceutycznych” - to wystawa na której każdy znajdzie coś dla siebie. W prosty i przystępny sposób prezentuje lecznicze działanie nalewek, historię ich stosowania i związane z nimi ciekawostki. Dzięki bogactwu zdjęć jest również fascynującą podróżą po świecie roślin, leków i historii sztuki. Przybliża także sylwetki najwybitniejszych lekarzy w dziejach medycyny historycznej. Wśród eksponatów znaleźć można m.in.: nalewki z opium, konopi indyjskich, z chrząszczy oraz afrodyzjaki. Gorąco zachęcamy Państwa do zawiedzania. Wystwa potrwa do 31 maja br.

 Nasz nowy nr telefonu: 539 521 563


 


Inforujemy że dotychczasowy nr telefonu muzeum jest nieczynny. Prosimy o kontakt mailowy:

muzeumfarmacji@doz.pl

 W dniach 15, 16, 17 sierpnia Muzeum nieczynne


 Z powodu remontu muzeum będzie nieczynne do dnia 5 sierpnia br. Za utrudnienia przepraszamy!

 Profesor Jan Muszyński - patron Muzeum Farmacji to postać wybitna. Farmaceuta, botanik, autor wielu książek z zakresu wiedzy o ziołach i ziołolecznictwie. Założyciel i pierwszy dziekan Wydziału Farmaceutycznego w Łodzi. W trakcie trwania Powstania Warszawskiego niósł pomoc medyczną, sanitarną jak wielu farmaceutów i lekarzy. Postać Pana prof. Jana Muszyńskiego oraz innych wybitnych farmacetów przybliżamy wszystkim odwiedzajcym nasze muzeum.


 Dnia 12 października w Muzeum Farmacji zostanie zainaugurowana wystawa zatytułowana "Nivealia Pana Oskara" - o produktach kosmetycznych i specyfikach farmaceutycznych aptekarza Oskara Troplowitza z kolekcji Wojciecha Mszycy. Wystawa potrwa do 28 lutego 2018r. Serdecznie zapraszamy!


 Serdecznie zapraszamy na wystawę "Miniaturowe Szopki z całego świata z kolekcji Jerzego Knapika". Wystawa czynna do 2 lutego 2017 r. od poniedziałku do piątku w godz. 9-16. W czwartki do godz. 18.

 Od 1 kwietnia do 31 maja br. można podziwiać w naszym muzeum wystawę planszową zatytułowaną "Ceramika apteczna z kolekcji Mateusza B. Grabowskiego w krakowskim Muzeum Farmacji." W dniu 8 kwietnia o godz. 13.00 odbędzie się wykład Pani mgr farm. Iwony Dymarczyk z Krakowa pod tytułem "O Mateuszu B. Grabowskim i jego kolekcji ceramiki aptecznej w krakowskim Muzeum Farmacji." Serdecznie zapraszamy!


Zapraszamy na wystawę obrazu "Wspomnienie" autorstwa Pana Dariusza Piekuta. Zaprezentowana praca była eksponowana na pokonkursowej wystawie Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego "Materia medicinalis, materia artificialis"zorganizowanego przez Muzeum Farmacji UJ w Krakowie w 2011 r.

 

 


W dniu 29 grudnia 2015 roku odeszła od nas ś.p. mgr farm. Teresa Górska inicjatorka powstania Muzeum Farmacji im. prof. Jana Muszyńskiego w Łodzi. Pani Magister była osobą niezwykle zaangażowaną w sprawy zawodu aptekarskiego, od wielu lat aktywnie działała w łódzkim samorządzie aptekarskim. Zawsze ciepła, serdeczna, służąca nam swoją dobrą radą i przekazująca swoje ogromne doświadczenie życiowe. Organizując Muzeum Farmacji podarowała do kolekcji wiele cennych eksponatów. Zawsze żywo interesowała się historią aptekarstwa i działaniami podejmowanymi przez nas. Pani Magister pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.