Muzeum Farmacji - Aktualności

Aktualności i wystawy

Od dnia 04.05.2021 r. Muzeum ponownie czynne dla zwiedzających. Serdecznie zapraszamy!

Od dnia 22.03.2021 r. Muzeum nieczynne dla zwiedzających.

Od dnia 01.02.2021r. Muzeum jest znów otwarte dla zwiedzających. Serdecznie zapraszamy!!

Z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej oraz Święta Aptekarzy serdecznie zapraszamy na wystawę zatytułowaną "Łódzcy aptekarze w wojnie polsko-bolszewickiej". Wystawę będzie można oglądać w muzeum od 25 września br. Zapraszamy!

Drodzy Państwo!Szanowni Farmaceuci oraz wszyscy Sympatycy i Pasjonaci historii naszej ojczyzny!

Muzeum Farmacji im. prof. Jana Muszyńskiego w Łodzi z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej i wojny polsko-bolszewickiej przygotowuje wystawę i film ukazujący rolę farmaceutów łódzkich w tych wydarzeniach. Na filmie zaprezentowane zostaną sylwetki łódzkich aptekarzy, którzy swoją patriotyczną postawą i zaangażowaniem w walkę niepodległościową udowodnili, że zasługują na słowa najwyższego szacunku i uznania. W związku z powyższym zwrcamy się z ogromną prośbą do wszystkich Państwa o pomoc w postaci nadsyłania materiałów archiwalnych (dokumentów, fotografii, spisanych historii rodzinnych, pamiątek) związanych z wyżej opisywanym wydarzeniem historycznym. Będziemy ogromnie wdzięczni za każdy ślad. Być może w Państwa rodzinach wśród Waszych przodków były osoby związane z zawodem farmaceutycznym i brały udział w działaniach wojennych 1920 roku.

Z góry dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie. Wszelkie materiały prosimy przesyłać na adres mailowy: muzeumfarmacji@doz.pl lub kontaktować się telefonicznie pod nr 539 521 563

Serdecznie zapraszamy na nową wystawę "Czekolada-Boski Napój". Wysatwę można ogladać w naszym muzeum osobiście od 4 czerwca 2020 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy muzeum. Poniżej link do filmu o wystawie i naszym muzeum.

Muzeum ponownie otwarte. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania.